شنبه 24 آ ذر 1397 | 6. ربيع‌الثاني 1440

موسسه مالی و اعتباری کاسپینموسسه مالی و اعتباری کاسپین

 

درباره موسسه مالی و اعتباری کاسپین : مؤسسه مالی و اعتباری کاسپین در چارچوب قانون پولی و بانکی کشور و قانون عملیات بانکی بدون ربا و با رعایت ضوابط تأسیس تعاونیهای اعتباری با هدف توسعه اقتصادی کشور و کسب سود برای سرمایه­ گذاران  خود و با ارائه خدمات نوین بانکی در تاریخ 1377/02/08 تحت شماره ثبت 1337 در مشهد مقدس، تحت عنوان شرکت تعاونی اعتبار شهید هاشمی مشهد تأسیس و شروع به کار نمود.

سهامداران اولیه موسسه مالی و اعتباری کاسپین : گروههای عمده سهامداران شامل مدیران و کارکنان ارشد سیستم بانکی و متخصصین در امور تعاونیها بوده که پس از شروع کار با رعایت اصول بانکداری از رشد کمی و کیفی قابل توجهی برخوردار گردیده و در زمینه فعالیت تعاونیهای اعتباری در قالب تجهیز منابع و اعطای تسهیلات به اقشار آسیب­ پذیر، فعالیت خود را به صورت محدود در شهر مقدس مشهد شروع و با افزایش شعب، دامنه فعالیت خود را با اخذ مجوز فرااستانی به بیشتر استانهای کشور افزایش داد و نام شرکت تعاونی با طی شرایط قانونی به فرشتگان تغییر یافت. در اواخر سال 1389 با درخواست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تبدیل تعاونیهای اعتبار به مؤسسات مالی و اعتباری، فرشتگان با احراز شرایط مورد نظر بانک مرکزی و پرداخت سرمایه اولیه در مهلت قانونی نزد بانک مرکزی جزء 14 مؤسسه مالی و اعتباری مورد تایید قرار گرفت و از آن زمان به عنوان مؤسسه مالی و اعتباری تحت نظارت بانک مرکزی به فعالیت خود ادامه می دهد.

در راستای سیاستهای بانک مرکزی مبنی بر ساماندهی تعاونی های اعتباری که نتوانستند سرمایه اولیه را تامین کنند، مؤسسه مالی و اعتباری فرشتگان با توجه به اینکه یکی از 14 مؤسسه مالی و اعتباری کشور می باشد با هماهنگی بانک مرکزی 4 تعاونی اعتباری دیگر به نامهای امید مشهد، فرزان بیرجند، اشتیاق سبزوار و رویان اسفراین را در خود ادغام نمود .

مدیران مؤسسه برای تحقق اهداف از پیش تعیین­ شده و در راستای تعالی مؤسسه برآنند که از روشهای متداول با بهینه­ سازی بستر کار در جستجوی فرصت­ آفرینی برای مشتریان و آینده مؤسسه و کارکنان بوده و با استعانت از خداوند منان و فرهنگ عظیم مشتری­ مداری و استفاده از توانمندی و تجربیات گذشته مدیران در حوزه مدیریت کلان و مدیریت میانی و سرمایه انسانی در راه ایجاد یک توسعه پایدار تلاش نمایند و با بکارگیری روشهای جدید فناوری، فعالیت خود را با استفاده از تمام پارامترهای مؤثر موجود در ابعاد کمی و کیفی، آینده تابناکی را در جهت توسعه اقتصادی ایران اسلامی و رفع مشکلات مالی اقشار مختلف جامعه انجام دهند.

امروزه مؤسسه مالی و اعتباری فرشتگان با استفاده از اقبال عمومی حاصل از تلاش و با ارائه راهکارهای مؤثر از توسعه کمی و کیفی برخوردار بوده و مدیریت مؤسسه بر این عقیده راسخ و استوار است که با بهره­ مندی از روشهای استراتژیک جدید جهت دستیابی به اهداف وافق از پیش تعیین­ شده در برنامه، اهتمام ورزد.

در مدت فعالیت ، مؤسسه مالی و اعتباری با سعی و تلاش مدیریت و کارکنان توانمند  و سخت­کوش توانست دستاوردهای ارزنده­ ای در زمینه مشتری­ مداری با رعایت اصول و موازین قانونی بانکداری بدون ربا و تطبیق امور با قوانین موضوعه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد و این مؤسسه با اتکا به خداوند منان و سعی و کوشش مدیریت و کارکنان درصدد است با ارائه خدمات مالی و اعتباری از قبیل  افتتاح انواع حسابهای سپرده سرمایه­ گذاری کوتاه­ مدت،  بلندمدت و اعطای تسهیلات در قالب عقود مشارکتی و مبادله­ ای براساس موازین مندرج در بسته سیاسی و نظارتی بانک مرکزی و ... در چرخه توسعه اقتصادی کشور به نحو شایسته­ ای قدم بردارد.

در حال حاضر نیز با بهره مندی از تجارب و توانمندی بیش از 250 نفر از مدیران کارآمد و بازنشتگان شبکه بانکی کشور ، به عنوان مشاورین و مدیران شعب و نیز بیش از 1600 نفر کارمند تحصیل کرده و آموزش دیده تحت نظر بانک مرکزی در حال خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد.

تغییرات موسسه مالی و اعتباری کاسپین : موسسه اعتباری " کاسپین " با موافقت بانک مرکزی جایگزین " آرمان ایرانیان " شده است و از این پس با نام کاسپین فعالیت خواهد کرد. موسسه " کاسپین " با ثبت رسمی نام خود در اداره ثبت شركت ها و موسسات غيرتجاري تهران (به شماره ثبت ۴۸۳۰۴۵) گام مهمی برای اخذ فعالیت رسمی از بانک مرکزی برداشته است. گفتنی است انحلال تمامی تعاونی های زیر مجموعه این موسسه نیز به اتمام رسیده است. بزودی نیز تابلوی شعب منتخب و مورد تائید هیات مدیره این موسسه و بانک مرکزی از آرمان ایرانیان به " کاسپین " تغییر خواهد کرد. گفتنی است این موسسه با انحلال تعاونی های اعتبار زیر مجموعه خود و ثبت نام جدید " کاسپین " تقریبا کارهای اداری و اصلی برای اخذ مجوز را طی کرده است.به نظر می رسد تا قبل از پایان سال مجوز فعالیت این موسسه در بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار تائید و صادر شود.

 .تمامی حقوق سایت متعلق به سامانه تسهیلات ( راهنمای دریافت وام بانکی ) می باشد
طراحی وب سایت شرق