شنبه 24 آ ذر 1397 | 6. ربيع‌الثاني 1440

زوج های جوان همچنان منتظر دریافت وام ازدواج


 محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان گفت: در خصوص پرداخت وام ازدواج، باید شرایط بانک‌ها برای پرداخت مناسب باشد که بتوان به جوانان وام‌های کم‌بهره یا بی بهره پرداخت شود. ولی با وجود متقضیان وام ازدواج و یک میلیون و 500 نفری که برای دریافت وام درنوبت هستند، در حال حاضر امکان افزایش مقدار این وام وجود ندارد. ایشان در تشریح پنجاه‌ وهشتمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان درخصوص ارائه وام‌های ازدواج و افزایش میزان این تسهیلات گفت:  باید به این موضوع توجه داشته باشیم که دولت در تامین منابع مالی با مشکلاتی مواجه است. باید بانک‌ها در این زمینه اقدامات موثری را انجام دهند ولی با توجه به بالا بودن میزان تقاضا برای این تسهیلات، باید محدودیت منابع مالی دولت را نیز در نظر بگیریم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش درباره برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان افزود:جلسات این ستاد با حضور وزیر ورزش و جوانان، معاونان این وزارتخانه و معاونان ذی‌ربط نهادها و دستگاه‌های مرتبط با امر جوانان که حدود 18 نهاد و دستگاه را شامل می‌شود، تشکیل می‌شود.
وی عنوان کرد: در جلسات ستاد ملی ساماندهی امور جوانان دستگاه‌های مرتبط با وظایف خود آشنا می‌شوند و اعتباراتی که باید درخصوص امر جوانان لحاظ کنند نیز به آنان گوشزد می‌کنیم. خوشبختانه این ستاد دستوراتی را که داشته توانسته است نسبتا به صورت جدی پیگیری کند.وزیر ورزش و جوانان با اشاره به مأموریت‌های متنوعی که نهادها در حوزه‌های مختلف امور جوانان دارند، تاکید کرد: مثلا در بحث ازدواج نهادهای مختلفی درگیر موضوع هستند همچنین در مورد اشتغال و مسکن جوانان نیز دستگاه‌های زیادی مسئولیت دارند که وزارت ورزش و جوانان به عنوان هماهنگ کننده، امور مختلف را میان این دستگاه‌ها ساماندهی می‌کند.

گودرزی با اشاره به حضور استاندار استان سیستان و بلوچستان در پنجاه‌ وهشتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گفت: مقرر شده است در هر یک از جلسات این ستاد، استاندار یکی از استان‌های کشور در خصوص فعالیت‌های استان مربوطه در حوزه جوانان گزارشی را ارائه کند که امروز استاندار سیستان و بلوچستان گزارشی از عملکرد خود در حوزه جوانان در این جلسه ارائه کرد.وی ادامه داد: در این جلسه همچنین پیش‌نویس طرح خیرین کارآفرین و ایجاد اشتغال جوانان در دستور کار بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. بی‌تردید این اقدام کار ارزشمندی برای جذب همت مردم در جهت حل مشکلات مختلف جوانان خواهد بود.وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: تا به امروز بیشترعرف براین بود که در حوزه مدرسه‌سازی و راهسازی خیرین مشارکت داشته باشند؛ اما امروز در حوزه ایجاد اشتغال و سایر مشکلات جوانان نیز می‌توان از مشارکت خیرین و مردم استفاده کرد که وزارت ورزش و جوانان ساماندهی و سازماندهی خیرین را برای ایجاد شرایط بهتر در جهت رفع مشکلات انجام می‌دهد.

گودرزی بررسی طرح آتیه جوانان را یکی دیگر از دستورجلسات پنجاه‌وهشتمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور دانست و بیان کرد: این طرح توسط چند جوان ارائه شده که اهدافی چون حمایت از تولید داخلی و رصد موارد مختلف جوانان را دنبال می‌کند البته این طرح جزو طرح‌های بلندمدت است و قطعا برای مشاهده بازدهی، زمان می‌برد.وی در پاسخ به یکی از سوالات مبنی بر تفکیک بخش جوانان از بخش ورزش گفت: این موضوع به صورت لایحه‌ای به دولت ارسال شده و پس از بررسی به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود؛ البته در حال حاضر در دولت صلاح نمی‌بینند این تفکیک انجام شود چراکه وزارت ورزش و جوانان به تازگی تشکیل شده و هنوز عمر زیادی از آن نگذشته است.وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این موضوع درست است که ورزش به دلیل جذابیت‌هایی که دارد بر روی بخش جوانان سایه افکنده است، ولی رسانه‌ها می‌توانند در این عرصه نقش بسیار موثری داشته باشند؛ در حال حاضر رسانه‌ها چه مقدار به ورزش می‌پردازند و چه مقدار به امور جوانان. باید این تفکیک در رسانه‌ها نیز انجام شود تا بازخورد بهتری داشته باشیم.

.تمامی حقوق سایت متعلق به سامانه تسهیلات ( راهنمای دریافت وام بانکی ) می باشد
طراحی وب سایت شرق